DLACZEGO WARTO ?

 

Coraz częściej budując dom otwieramy się na nowoczesne rozwiązania. Domy prefabrykowane w technologi szkieletu drewnianego to ciekawa propozycja jeśli chcemy, aby dom był ciepły i solidny.

Czasem niepokój budzi pytanie, czy tego typu projekty można dostosować do rodzinnych przepisów budowlanych i naszego klimatu. Oczywiście, że tak. Dom prefabrykowany nie ma słabych punktów.  Jest ciepły, solidny od fundamentów, aż po dach.

W domach prefabrykowanych stosuje się płytę fundamentową. To obecnie najlepsze rozwiązanie, gdyż pod całą płytą znajduję się warstwa izolacji. Zalecamy, by na tym etapie od razu pomyśleć o ogrzewaniu podłogowym – zrównoważy  to koszty i uchroni budynek przed powstaniem mostków termicznych.

Kolejnym ważnym elementem domu są odpowiednio wykonane ściany. Najlepsze są te od razu spojone z konstrukcją i wykonane z płyty Sinat, która zapewnia zwiększoną wytrzymałość ściany. Szczególne znaczenie ma też jakość zastosowania drewna, z którego wykonywany jest szkielet ściany.  Jeśli dom ma poddasze, warto zastosować prefabrykowany strop drewniany. Zwieńczeniem domu jest konstrukcja dachowa. Musi być wykonana z dużą dokładnością i z bardzo dobrego drewna. Niebagatelną kwestią jest zaizolowanie tej części budynku.

W prefabrykowanym domu mamy też pewność, że stolarka drzwiowa i okienna również będzie szczelna, gdyż bardzo często ich montaż odbywa się w fabryce.

W prefabrykowanym domu nisko energetycznym mamy do czynienia, ze stałą temperatura w ciągu roku, co korzystnie wpływa na komfort mieszkania. Nieodłącznym elementem domu nisko energetycznego jest system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła (rekuperacja). Jeżeli zależy Wam na domu spełniającym normy energetyczne, które zaczną obowiązywać  od 2021 roku, szanujecie przyrodę i lubicie płacić niski rachunki za użytkowanie – DOM PREFABRYKOWANY JEST DLA WAS.